Вправи для очей: поради

Вправи для очей

Якщо ви відчуваєте ознаки втоми очей (нечітке бачення, пропуск рядків або слів під час читання, періодичне закривання очей, напруження очей і головний біль), то вам можуть бути корисними вправи для зміцнення очей. Скільки разів робити гімнастику протягом дня — тут немає суворих рекомендацій. Кожну вправу повторюйте по 5-30 разів.

Пальмінг – вправа, що допомагає розслабити м’язи навколо очей, зменшити втому очей. Потріть долоні, щоб вони розігрілися. Щільно притиснувши долоні до обличчя, розмістіть їх навпроти закритих очей.

Кліпання. Коли ми проводимо час за екранами, частота кліпання сповільнюється. Це може спричинити пересихання очей, викликати відчуття піску в очах, подразнення та втоми. Вправа на кліпання: закрийте очі на 2-3 секунди. Поки очі закриті, повіки можна свідомо щільно стиснути для додаткової стимуляції слізних залоз. Повільно відкривайте повіки.

Близький і далекий фокус. Тримайте великий палець на відстані 25 см від обличчя і зосередьтеся на ньому протягом 15 секунд. Можна тримати поруч об’єкт з буквою на ньому, щоб краще задіяти вашу систему фокусування. Через п’ятнадцять секунд переведіть погляд на ціль на відстані 6 метрів і знову утримуйте фокус протягом 15 секунд. Поверніться до великого пальця або об’єкта поруч.

Фігура «Вісімка». Виберіть точку на підлозі на відстані 3 метри від себе. Очима обведіть уявну вісімку. Продовжуйте 30 секунд, потім змініть напрямок руху очей на протилежний.

Вправа “20-20-20”. Робіть перерву в роботі з комп’ютером або користуванні гаджетами кожні 20 хвилин, переводячи погляд на віддалені до 20 метрів предмети, протягом 20 секунд.

Попри те, що зарядка для очей може бути корисною, варто пам’ятати, що тренування не можуть вирішити кожну проблему з очима. У разі погіршення зору не відкладайте візит до офтальмолога для проведення комплексних оглядів, щоб переконатися, що відсутні інші причини, що викликають проблеми із зором.