Румунія оголосила про епідемію кору

kir-7.12

Через стрімке зростання випадків захворювання на кір та велику кількість дітей, госпіталізованих з цим діагнозом, Міністерство охорони здоров’я Румунії оголосило про загальнонаціональну епідемію кору.

Наразі майже 2000 випадків зафіксовано в 29 повітах. Через наявну епідемічну ситуацію буде проводитись вакцинація дітей 9-11 місяців (згідно національного календаря діти отримують перше щеплення проти кору в віці 12 місяців, а друге – у віців 5-7 років). Також кампанія з вакцинації охопить дітей, які не є щепленими за віком або ж не отримали повного курсу щеплень. Також Міністерство охорони здоров’я планує інформаційну кампанію для батьків, яку проводитиме разом із сімейними лікарями.

Наразі охоплення дітей в Румунії першою дозою вакцини проти кору складає 78%, другою дозою – 62%, і це набагато нижчі результати, ніж були в країні 10 років тому: спостерігається тенденція до зниження охоплення вакцинацією.

Нагадуємо, що кір – це гостра інфекційна хвороба, що викликається вірусом з родини параміксовірусів. Кір є одним з найзаразніших захворювань в світі, що може призводити до серйозних ускладнень. У випадку контакту з вірусом кору захворіє 9 з 10 людей, що не мають імунітету проти хвороби.

А що в Україні?

Через низький рівень охоплення щепленнями Україна перебуває під ризиком спалаху кору. Востаннє спалах був зафіксований у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Але спалахи циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років.

У межах кампанії з “наздоганяючої” вакцинації проти кору, епідемічного паротиту і краснухи станом на 28 жовтня 2023 року серед дітей в Україні зроблено 153 493 щеплень. Зокрема, першу дозу отримали 68 488 дітей віком від 2 до 17 років, другу дозу отримали 85 005 дітей від 7 до 17 років.

Найвищий рівень охоплення щепленнями зареєстровано у Дніпропетровській, Одеській, Тернопільській, Харківській областях. Найнижчий — в Сумській і Полтавській областях.

Щеплення проти кору, паротиту та краснухи в Україні є безоплатним. Якщо ваша дитина з певних причин не отримала жодного щеплення або ж не завершила курс щеплень, зверніться до свого сімейного лікаря чи педіатра і надолужте пропущені щеплення. В Україні для щеплень проти кору, паротиту та краснухи використовується безпечна та ефективна вакцина всесвітньо відомого виробника, що використовується в США та країнах Євроспільноти.

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації

Джерело – Національний портал з імунізації