Де вакцинуватися проти COVID-19? Перелік пунктів щеплень.

de-zaraz-mozhna-vakczynuvatysya-proty-covid-19-perelik-punktiv-shheplen

Вакцинація проти COVID-19 і надалі буде доступною для українців в пунктах щеплень, розташованих в медичних закладах. На запит редакції Національного порталу з імунізації Міністерство охорони здоров’я надало оновлений перелік пунктів щеплень проти коронавірусної хвороби. Перелік містить як адреси та контакти пунктів вакцинації, так і інформацію щодо наявної в пунктах щеплень вакцини. Вакцинація проти COVID-19 залишається безоплатною для пацієнтів та може бути проведена в будь-якому пункті щеплень за наявності вакцини – для цього не обов’язково заключати декларацію в медзакладі, де розташовано пункт щеплень. Згідно листа-роз’яснення від 27.11.23, Міністерство охорони здоров’я України  тепер бажаючим отримати щеплення проти коронавірусної хвороби вакциною COMIRNATY™ не треба заздалегідь записуватися на вакцинацію та чекати, поки медичні працівники зберуть достатню кількість людей, аби використати весь багатодозний флакон з вакциною: можна просто прийти в пункт щеплень та вакцинуватись.

Нагадуємо, що згідно інформації МОЗ з жовтня в Україні зареєстровано 343 летальні випадки від наслідків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19серед померлих — 2 дитини віком до 17 років. Хвороба залишається небезпечною для груп медичного ризику: людей з супутніми патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років, вагітних. Для попередження тяжкого перебігу захворювання, госпіталізації та смерті особам з цих категорій рекомендовано отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19, якщо з останнього щеплення минуло 6 місяців і бiльше.

Як повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України,  пік захворюваності на COVID-19 в Україні прогнозують на середину грудня. На сьогодні 4 тисячі хворих на коронавірус щотижня опиняються в лікарні.

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації

Джерело – Національний портал з імунізації