Гаджети як фактор передачі інфекції

dezinfektsiya-smartfona

У сучасному світі гаджети стали супутниками нашого  життя.

Ми користуємося ними  постійно, практично не випускаючи з рук ( причому в самих різних місцях), тому вони можуть бути одним із факторів передачі бактерій і  вірусів – збудників самих різних інфекцій.

І якщо руки ми сприймаємо як фактор передачі інфекції та регулярно їх миємо, то телефони, навушники, планшети, смарт-годинники – ні. Крім того, багато хто боїться пошкодити складні прилади при митті та дезінфекції.

Тим часом, телефон ми постійно підносимо до лиця, на нього потрапляють слиз і краплі слини, що виділяються при розмові. Одним словом, саме на поверхні телефону створюються найсприятливіші умови для контамінації мікробами та вірусами і їх виживання.

Мобільний телефон може бути одним з найбільш забруднених об’єктів нашого оточення. Результати наукових досліджень доводять, що на поверхні гаджетів до 7-8 разів більше бактерій та  вірусів, ніж на сидінні унітазу.

Як уникнути інфекції при користуванні гаджетами?

Перше: суворо дотримуватися вимог до гігієни рук – після відвідування громадських місць і туалету завжди ретельно мити руки. Дуже корисно мати при собі антисептик на основі спирту (не менш ніж 60-70%) – так завжди можна підтримувати чистоту рук, навіть при відсутності можливості їх вимити.

Друге: регулярно обробляти сам телефон, навушники, планшети, смарт-годинники антисептичними засобами. Якщо є чохол, то його при обробці потрібно знімати і обробляти окремо.

Для дезінфекції слід використовувати засоби, призначені для обробки поверхонь, враховуючи рекомендації виробників гаджетів: можливість їх миття і сумісність з дезінфікуючими засобами. За рідкісними винятками, обробку гаджетів доцільно проводити спиртовмісних засобами – вони мають виражену антимікробну дію, крім того, швидко висихають та знежирюють поверхні.

Окрім цього, деякі популярні бренди-виробники смартфонів пропонують споживачам користуватись ультрафіолетовими боксами- санітайзерами. Такі очищувачі здатні вбити збудників інфекційних хвороб всього за шість хвилин.

Слід пам’ятати що телефони необхідно обробляти після кожного відвідування публічних місць, громадського транспорту тощо. І обов’язково – вдома, ввечері, після закінчення робочого дня.

Бережіть себе та бувайте здорові.

Стаття створена за матеріалами  відкритих  інтернет -ресурсів.