Корисні солодощі до зимових свят

images

Наближаються зимові свята, які неможливо уявити без солодких новорічних подарунків. У багатьох,  як дорослих так і дітей,   починається «солодке життя» у прямому сенсі, що в свою чергу  може  спричинити надлишкову вагу, викликати  карієс та  захворювання серця,  погіршити  стан  шкіри  тощо.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує зменшити споживання доданих цукрів до менш ніж 10 % загальної кількості спожитих калорій. Допустима добова доза цукру для  дорослих, які щодня витрачають у середньому 2000 ккал (а це більшість дорослих із малоактивним способом життя) – до 50 г на добу (10 чайних ложок). Для дітей  денна  норма повинна бути не більше 25 г  ( 5 чайних ложок). Тож час замислитися про те, як можна  замінити шкідливе на корисне, але так, щоб було солодко.

Гідну конкуренцію звичним солодким подарункам на новорічні свята можуть скласти горіхи та сухофрукти (курага, чорнослив, фініки, інжир, цукати тощо),  які  містять багато мінералів та вітамінів, сприяють травленню, зменшують ризик  серцево-судинних захворювань. За рахунок їх  різноманітних смаків та кольорів, є можливість компонувати корисні й красиві подарункові набори.

Також настає час для смакування цитрусовими. Та не варто забувати про інші фрукти (яблука, ківі, хурму, грушу, гранат),  що неменш  важливі для дітей  та  дорослих, які  допоможуть зміцнити імунітет,  сприятимуть кращому обміну речовин в організмі, вони з користю замінять цукерки та солодощі.

Замість магазинних бісквітів, печива та крекерів, що містять чимало барвників і консервантів, знайдіть найпростіший рецепт та  приготуйте смаколики власноруч (морквяний пиріг, бананове печиво, пудинг із насіння льону, яблука, запечені з корицею, домашнє морозиво з йогурту або сорбент із ківі) – це не тільки смачно, а й корисно. Замість головного напою багатьох дитячих свят, пакетованого соку, краще дати малечі натуральний морс, узвар чи ягідно-фруктовий чай.

Важливо контролювати якість і кількість споживаних дитиною солодощів. Водночас не потрібно робити з них «забороненого плоду» й  повністю виключати з раціону.

Тож святкуйте з гарним настроєм та користю для здоров’я!