Чому потрібно робити щеплення?

1501 на сайт

Щеплення є важливим засобом захисту вашого здоров’я та здоров’я вашої батьківщини. Вони допомагають запобігти поширенню небезпечних інфекційних хвороб і зменшити ризик їх ускладнень, а отже захистити вас і ваших близьких.

Щоб вакцинуватися відповідно до Національного календаря профілактичних прививок, варто лише звернутися до свого сімейного лікаря, де вам нададуть детальну інформацію та графік їх проведення. 

Якщо у вас ще немає сімейного лікаря, то ви можете звернутися до будь-якого медичного закладу, який уклав договір про медичне обслуговування за Програмою медичних гарантій. Там ви також можете отримати щеплення відповідно до Національного календаря профілактичних прививок, за потреби поради щодо рекомендованих вакцин. 

Чому потрібно оновлювати вакцинацію? Ревакцинація потрібна для посилення та збільшення тривалості захисту організму, який сформований завдяки вакцинації. 

Наприклад, для відновлення захисту проти дифтерії та правця треба робити ревакцинацію кожні 10 років, адже з часом зменшується рівень антитіл для знешкодження токсину.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, процент охоплення прививок від хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, має бути не нижчим за 95%. Саме такий рівень дає змогу запобігти розповсюдженню цих хвороб у спільнотах та може захистити людей, яким не можна робити щеплення за медичними протипоказами. 

Високий рівень охоплення щепленнями створює колективний імунітет, який захищає всіх. Навіть мінімальне зниження цього відсотка — ризик та загрожлива ситуація для країни.

Бережіть собі та відповідально ставитися до своєчасної вакцинації. Так ми всі разом зможемо запобігати поширенню захворювань!

Джерело – ЦГЗ МОЗ України