Симптоми кору: як розпізнати хворобу

412928796_798709858949899_6476190211176392311_n

🩺 Кір – дуже заразне та небезпечне захворювання, яке легко розповсюджується, може спричинити ускладнення, інвалідність або навіть смерть. Збудник поширюється повітряно-крапельним шляхом: при кашлі та чханні, тісних особистих контактах, взаємодії з поверхнею, де є вірус, наприклад, якщо ви візьметеся за ручку дверей або візок у супермаркеті, на які щойно чхнув хворий.

⚠️ Хворий стає заразним ще за декілька днів до появи висипки й може поширювати інфекцію, навіть не здогадуючись про це.

Від кору немає специфічного лікування, проте є безпечний та ефективний спосіб запобігти цьому захворюванню – вакцинація.

❓ Які симптоми кору?

Інкубаційний період, час від моменту зараження до появи перших симптомів, триває зазвичай 7-14 днів. У цей час жодних ознак хвороби немає.

Початкові ознаки захворювання нагадують симптоми застуди:
▪️ підвищення температури
▪️ головний біль
▪️ нежить
▪️ сухий кашель
▪️ збільшення лімфовузлів
▪️ за день-два приєднуються кон’юнктивіт (почервоніння очей і сльозотеча, можливі гнійні виділення)
▪️ діарея та блювота

На 4-5 день хвороби з’являються червоні висипання, вони починаються зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджуються на все тіло.

❓ Що робити в разі підозри на кір?

✔️ Залишайтеся вдома!
✔️ Уникайте контактів з іншими людьми!
✔️ Повідомте свого лікаря, і виконайте його вказівки.
✔️ Попередьте про підозру на кір усіх людей, з якими ви контактували останніми днями. Якщо захворіла дитина, повідомте адміністрацію школи чи садочка.
✔️ Якщо контактні люди не вакциновані від кору, їм потрібно зробити екстрене щеплення від цієї хвороби у сімейного лікаря. Також їм потрібно деякий час побути на карантині, адже вони можуть бути вже інфікованими та заражати інших.

Джерело – сторінка Facebook МОЗ України