Вакцинація проти сказу

сказ

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу, яке характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи.

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри або потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У випадку укусу людини твариною необхідно негайно звернутися до лікаря, бо якщо тварина була хвора на сказ, зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги неминуче призведе до смерті.

Для профілактики сказу існує дві групи медичних препаратів: антирабічні вакцини та антирабічний імуноглобулін. Рішення про призначення відповідних препаратів та схему лікування вирішується лікарем в залежності від локалізації та важкості покусів, враховуючи також інші фактори.

Наразі усі лікувальні заклади Харківської області та міста Харкова забезпечені антирабічною вакциною та антирабічним імуноглобуліном в достатній кількості для лікування та надання екстреної медичної допомоги.

На 11.01.2024 на складі державної установи “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” знаходиться 1305 доз антирабічної вакцини «Індіраб» та 600 флаконів антирабічного імуноглобуліну «Вінраб».

Пам’ятайте, сказ не можна вилікувати, його можна лише попередити.

Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо з дикими та незнайомими, має бути головним правилом для кожного!