Бустери проти COVID-19 ефективно захищають медпрацівників від захворювання

11.01-1200-x-630-pyks

Результати дослідження, проведеного в Албанії та оприлюдненого в жовтні 2023 року, свідчать про те, що бустерні дози вакцини проти COVID-19 забезпечують ефективний захист проти коронавірусної хвороби серед медичних працівників.
Дослідження проводили Інститут громадського здоров’я Албанії, Південно-східний центр нагляду та контролю за інфекційними хворобами, Європейське бюро ВООЗ, а також Центри контролю та профілактики хвороб (США) за підтримки міжнародної організації ‘Task Force for Global Health’.

В ході дослідження було виявлено, що медичні працівники, які отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19 під час хвилі захворюваності на штам Омікрон, мали на 88% нижчі шанси захворіти на коронавірусну хворобу, аніж невакциновані медичні працівники.

В дослідженні взяли участь близько 1500 медичних працівників, які працювали в лікарнях із січня по травень 2022 року (в період, коли в Албанії широко циркулював штам Омікрон). Таким чином, можна зробити висновки щодо того, наскільки бустерні дози вакцини проти COVID-19 ефективні в реальних умовах (адже до того даних із країн з низьким та середнім доходом – включно з країнами, що належать до Європейського регіону ВООЗ – бракувало).
“Враховуючи те, що як в Албанії, так і в світі в цілому знову спостерігається зростання захворюваності на COVID-19, результати цього дослідження є важливим нагадуванням про те, що вакцини залишаються найкращим способом захисту від COVID-19”, – коментує Сільвія Біно, провідний автор дослідження, голова Департаменту контролю інфекційних захворювань Інституту громадського здоров’я Албанії.

“Ми хочемо заохотити всіх медичних працівників, а також інші групи медичного ризику, зробити вірний вибір та отримати вакцину проти COVID-19 та грипу цього сезону. Вчасно ревакцинуючись проти COVID-19 та щорічно отримуючи сезонну вакцину проти грипу особи з груп медичного ризику можуть значно знизити ризик захворіти або бути госпіталізованими через COVID-19 чи грип ”, – додає Біно.

Які рекомендації щодо бустерної вакцинації медичних працівників проти COVID-19 актуальні в Україні?

Міністерство охорони здоров’я України оновило рекомендації з вакцинації проти COVID-19. Згідно цих рекомендацій, медичні працівники належать до груп ризику; пріоритетна мета щеплення цієї категорії громадян – підтримання стійкої системи охорони здоров’я. Тож медпрацівникам рекомендовано отримання чергової бустерної дози вакцини проти COVID-19. Інтервал до введення додаткової бустерної дози має складати щонайменше 6 місяців від введення попередньої бустерної дози.
Нагадуємо, що вакцинація проти COVID-19 забезпечується коштом держави і може бути проведена в будь-якому пункті щеплень проти COVID-19 без прив’язки до медзакладу, де в пацієнта укладено декларацію. Згідно листа МОЗ від 27.11.23, багатодозний флакон з вакциною проти COVID-19 рекомендовано відкривати для будь-якої кількості охочих вакцинуватися.

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації

Джерело – Національний портал з імунізації