День обіймів

обіймиc

21 січня відзначається Міжнародний день обіймів (International Hugging Day), започаткований у 1986 році у США. Метою свята є привернення уваги до важливості людських стосунків та підтримки позитивних емоцій. За традицією, в цей день люди активно дарують обійми рідним, близьким та колегам, а також влаштовують заходи  під час  яких люди обіймаються. Міжнародний день обіймів сприяє зміцненню зв’язків між людьми та підтримці ментального здоров’я. Окрім того, він нагадує про те, що обійми дуже важливі  у світі, де віртуальне спілкування стає все більш поширеним.

Обійми мають корисний ефект на наше фізичне та ментальне здоров’я:

  • покращують настрій, зменшують відчуття тривоги та страху, знижують рівень стресу та створюють відчуття щастя за рахунок збільшення рівня гормону серотоніну;
  • збільшують рівень окситоцину, гормону любові та довіри;
  • стимулюють виробництво в організмі дофаміну та ендорфіну — гормонів задоволення та щастя, які також сприяють зменшенню болю. Під їх дією людина стає більш активною, впевненою в собі та зацікавленою в навколишньому світі;
  • сприяють розслабленню судин, що прискорює кисневий обмін в організмі за рахунок виділення серотоніну та дофаміну;
  • відганяють страхи: недарма діти, коли бояться чогось, шукають обіймів близької людини — дорослим теж це допомагає;
  • допомагають у спілкуванні та зміцнюють стосунки; саме обійми закріплюють довіру між людьми, спонукають до емпатії та розуміння.

Також важливо пам’ятати, що обійми повинні бути добровільними та комфортними для обох сторін, тому необхідно поважати бажання іншої людини та дотримуватись відповідних меж.