Хвороба, яка паралізує: на Харківщині дітей до року вакцинуватимуть від поліо

харк поліо

Хвороба, яка паралізує: на Харківщині дітей до року вакцинуватимуть від поліо

У 2023 році у Харківській області лише 77,3 % дітей до 1 року отримали щеплення проти поліомієліту. Найнижчі показники у низці громад: Біляївській, Валківській, Зміївській, Олексіївській, Первомайській, Сахновщинській та Слобожанській.

В умовах воєнних дій в Україні, великого скупчення людей, переохолодження та антисанітарії ризик заразитися інфекційними хворобами, зокрема й поліомієлітом, зростає в рази.

Аби не допустити спалаху небезпечної хвороби, на Харківщині стартує проєкт «Вакцинуй від поліо дитину – врятуй Харківщину!».

Чим небезпечний поліомієліт?

Поліомієліт вражає нервову систему і викликає паралічі. Заразитися поліомієлітом можна через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу. Вірус потрапляє в організм через рот і розмножується в кишківнику. Початкові симптоми захворювання: висока температура, втома, головний біль, нудота, напруга м’язів шиї та біль у кінцівках. Та дуже часто поліовірус ніяк себе не проявляє, і тоді носій вірусу швидко заражає інших людей.

Один із 200 випадків інфікування призводить до незворотного паралічу (зазвичай ніг або рук), 5% – 10 % паралізованих хворих помирають в результаті паралічу дихальної мускулатури.

Найбільші ризики захворіти у дітей до 5 років, які не щеплені проти цієї інфекції. До слова, хоч ВООЗ оголосила про завершення спалаху поліомієліту в Україні, наша країна є однією з небагатьох у світі, де зберігається високий ризик спалаху цієї інфекції. Основна причина —  низьке охопленням дітей імунізацією.

 Єдиний надійний захист – вакцинація

«Хворобу завжди легше попередити, аніж боротися з її наслідками. У випадку з поліомієлітом ситуація виглядає ще драматичніше. На жаль, вилікуватися від цієї хвороби неможливо. Але хороша новина у тому, що майже зі 100% вірогідністю її можна попередити. Єдина можливість це зробити – вакцинуватися від поліомієліту», – розповідає керівник проєкту Любов Махота.

У рамках проєкту в громади Харківщини будуть виїжджати мобільні вакцинальні бригади. Медики різних профілів проведуть зустрічі-консультації, обстеження та вакцинацію дітей до 1 року.

Виїзди плануються з лютого по березень включно до Біляївської, Валківської, Зміївської, Олексіївської, Первомайської, Сахновщинської,  Слобожанської громад.

Заходи реалізуються  у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.