ОБЕРЕЖНО! ОЖЕЛЕДИЦЯ!

Фото ожеледиця

Зима продовжується, а з нею і її примхи: сніг,   відлига та знову мороз.  І знову ми маємо ожеледицю – основну причину зимового травматизму, проблему для всіх: і водіїв, і пішоходів.

Комунальні служби  докладають зусиль для своєчасного посипання слизьких місць або сколювання льоду, проте  найзручніші для нас  доріжки навпростець залишаються непосипаними.

Тож  згадаймо рекомендації: як попередити травми під час ожеледиці і що робити, коли падіння уникнути все ж таки не вдалось.

Дотримуйтесь правил дорожнього руху: переходьте вулицю тільки в призначених місцях, переконавшись, що всі транспортні засоби повністю зупинилися. Пам’ятайте, що ви  можете зупинитись за долі секунди, а ось автомобілю   потрібно для цього набагато більше часу і відстані.

Обирайте зручне неслизьке взуття, відмовтесь тимчасово від високих підборів. Не соромтесь  користуватись  спеціальними накладками на підошви або так званими «льодоходами».

Ходіть неквапливо,    маленькими кроками і намагайтеся утримувати центр ваги над тією ногою, котра попереду.

Не тримайте руки в кишенях.

Перед виходом на вулицю передбачте запас часу, аби  можна було пройти облаштованими посипаними тротуарами, а не  бігти по ковзанці навпростець та не чіплятись  на сходинку переповненого  громадського транспорту.

Зважаючи на те, що найбільш серйозні  (хоча й не найчастіші) травми реєструються у людей похилого віку, їм краще в ожеледицю взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою сумка, то вона повинна бути такою, щоб її можна було носити через плече.

Важливо опанувати мистецтво падіння. Якщо розумієте, що уникнути падіння не вдасться – ні в якому разі не виставляйте вперед руки.  Коли відчуваєте, що ось-ось впадете, спробуйте присісти і згрупуватись – це допоможе вберегти кінцівки від переломів.

Якщо ж ви все-таки впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з непередбачуваними наслідками.

Бережіть себе! І будьте здорові!