Обов’язкові щеплення для учнів дитячих садочків

detskij_sad – копія

Відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Дитина, яка не отримала щеплення, не лише стає потенційно небезпечною для оточення, а й сама піддається підвищеному ризику захворіти, відвідуючи місця масового скупчення людей.

На сьогодні Календарем профілактичних щеплень в Україні, затвердженим наказом МОЗ України від 18.05.2018 № 947 «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні», передбачена імунізація від 10 інфекційних захворювань: туберкульоз, гепатит В, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит.

Які ж щеплення і в які терміни має отримати дитина для відвідування дитячого садка:

  • проти гепатиту В протягом першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців;
  • проти туберкульозу – одне щеплення на 3 – 5 добу життя;
  • проти кору, паротиту та краснухи – у віці 1 рік та 6 років;
  • проти дифтерії, правця та поліомієліту – у 2, 4, 6, 18 місяців та 6 років;
  • проти кашлюку – у 2, 4, 6 та 18 місяців;
  • проти гемофільної інфекції – у 2, 4 та 12 місяців.

Батьки повинні зробити все необхідне, щоб не допустити відтермінування або пропуску віку вакцинації. Кожен день затримки вакцинації, яку повинна пройти дитина, наражає її на ризик виникнення серйозних захворювань, які можна було б попередити, якби дитина була вчасно вакцинована.

Якщо ж дитина не отримала необхідні щеплення своєчасно, батькам слід звернутися до сімейного лікаря для розробки індивідуального графіку надолуження вакцинації.

При цьому, не слід розпочинати серію вакцинації спочатку, якщо було пропущене щеплення, незалежно від того, скільки часу минуло. Необхідно лише ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів.

Пам’ятайте, що імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й тих, хто не може бути щепленим через медичні протипоказання.