Чому важливо вакцинуватись проти грипу

грип відео

Грип (influenza) – це гостре інфекційне вірусне захворювання з ймовірністю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але набагато небезпечніший. Найчастіші ускладнення грипу це пневмонія, яка за 4-5 днів хвороби може призвести до смерті хворого. Також нерідко розвивається серцева та легенева недостатність.

В Харківській області за результатами оперативного щотижневого аналізу захворюваності на грип та ГРВІ на 3 тижні 2024 року, з урахуванням випадків захворювань на COVID-19, захворіло 2997  осіб, з них 1124 – діти віком до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем відмічається зростання захворюваності на 4,2 %. В зоні ризику, як завжди, знаходяться медичні працівники, вагітні, діти, літні люди та особи з хронічними захворюваннями.

Найефективніша профілактика грипу — це вакцинація. Вакцина є безпечною та захищає від усіх актуальних штамів грипу.

З початку епідсезону (з 02.10.2023) в Харківській області проти грипу щеплено 3404 особи, з них 3019 – з груп ризику (у т.ч. 2782 медичних працівника та 112 дітей віком до п’яти років).

В аптечній мережі КП ХОР «Обласний аптечний склад» за попереднім замовленням можна придбати вакцину проти грипу «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція), яка пройшла державний контроль якості.

Щеплення можна зробити у медичному закладі. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

Час обирати здоров’я! Вакцинуйтесь самі та подбайте про ваших близких!

#ШануйсяПіклуйсяВакцинуйся