Надання антирабічної допомоги

Щеплення собаки

На території Харківської області у 2023 році  на 73,6% зросла зверненість населення за медичною допомогою з приводу ушкоджень нанесених тваринами. Так по антирабічну допомогу звернулось 2906 постраждалих проти 1674 у минулому році.

Найбільший відсоток ушкоджень отримано від собак (1942 особи) та кішок (857 осіб). Серед постраждалих, які звернулись по антирабічну допомогу, отримали ушкодження від тварин, які мають власників 1909 осіб, від бродячих тварин – 928, від диких тварин та щурів – 69.

Залишається високим відсоток  тварин, які мають власників, але не були щеплені проти сказу – 75,5%. На сьогодні, щеплення проти сказу залишаються єдиним та надійним методом захисту від цієї особливо небезпечної хвороби, тому обов’язково потрібно піклуватись про свого домашнього улюбленця і щепити тварину, і ,таким чином , захистити себе і свою родину.

З II півріччя 2023 року зростає напруженість епізоотичного процесу сказу, захворюваність серед тварин досягла у 2023 році 117 випадків проти 5 у 2022 році. Основну частку склали коти – 51,3%, 27,6% – собаки, 10,2% – лисиці, 8,5% – велика рогата худоба, по 0,8% ( по 1 випадку) – коза, кінь та куниця.

Залишається загрозливою ситуація на деокупованих територіях, де відмічається більша чисельність бродячих та диких тварин.  Дикі хижі тварини, зокрема лисиці, мігрують та можуть наносити ушкодження як людям так і свійським тваринам. На сьогодні регулювання чисельності та вакцинація диких хижих тварин можлива через бойові дії та високу замінованість лише на окремих територіях нашої області. Приділяйте увагу кожному випадку, коли лисиця або інша дика хижа чи невідома тварина зайшла на подвір’я або ви стали свідком, що вона нанесла ушкодження худобі чи іншим тваринам, які постійно перебувають у контакті з людьми!

Нагадуємо, що у разі нанесення пошкодження  твариною, потрібно якомога швидше звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Лікар визначає усі обставини для визначення потреби у проведенні щеплень проти сказу. Курс щеплень треба розпочати якомога раніше та виконувати усі умови – не переривати самостійно, додержуватись схеми щеплень.

Свідоме ставлення до власного здоров’я, насторога щодо недопущення сказу серед людей допоможе зберегти життя Вам та вашим рідним.