Вплив радону на здоров’я людей

Радіаційний фон нова картинка

Радон утворюється в результаті радіоактивного розпаду радію-226, який міститься в уранових рудах, фосфатних, вулканічних породах, таких як граніт, сланець. Радон може бути присутнім в грунтових водах. У нормальних умовах радон є газоподібною речовиною. Це радіоактивний інертний газ без кольору, запаху і смаку. Газоподібний радон із природних джерел може накопичуватися в приміщеннях, особливо в підвальних і цокольних поверхах будівель.

Газ радон є небезпечним для здоров’я. Він є радіотоксичним і може викликати онкологічні захворювання. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США радон – другий за частотою (після куріння) фактор, що викликає рак легенів. Рівень радоно-газової небезпеки залежить від гірничо-геологічних особливостей місцевості, будівельних матеріалів, які використовувались при будівництві споруд, якості ізоляції від грунту, а токож застосовуваних систем вентиляції.

У 2009 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запропонувала рекомендованим рівнем безпеки для радону в оселях вважати 100 Бк/м3. Ця величина зараз існує в нормативних документах, які діють в Україні.

Інформуємо, що  юридичні та фізичні особи для проведення радіологічних досліджень сировини, будівельних матеріалів та еквівалентної рівноважної об’ємної активності радону-222 у повітрі приміщень, можуть звернутися до ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» за адресою: м. Харків, Помірки (тел. 315-00-07).