Про проведення онлайн-наради

9 – копія

30-31.01.2024 фахівцями відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб спільно з завідувачами відділень особливо небезпечних захворювань, антимікробної резистентності та інфекційного контролю проведено дводенну онлайн-нараду з питань взаємодії щодо здійснення реєстрації, ведення обліку та надання екстрених повідомлень на випадки інфекційних та паразитарних захворювань для медичних працівників закладів охорони здоров’я м. Харкова та районів області, приватних лабораторій, фізичних осіб підприємців, завідувачів, лікарів епідеміологів, помічників лікарів епідеміологів філій ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ».

У ході наради обговорено питання внесення змін до наказу МОЗ Україну від 10.01.2006 №1 «Про затвердження Форм первинної облікової документації з інфекційної, дерматовенерологічної, онкологічної захворюваності та інструкцій щодо їх заповнення», у т.ч. в частині звітності щодо:

  • грипу, гострих респіраторних вірусних інфекцій, у тому числі COVID-19;
  • туберкульозу, особливо небезпечних інфекцій, ВІЛ-інфекції та укусів тваринами;
  • інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги;
  • паразитарних захворювань;
  • дерматовенерологічної інфекційної патології.

Окремим блоком опрацьовано основні вимоги наказів МОЗ України: від 28.12.2015 №905 «Про затвердження критеріїв, за якими визначаються випадки інфекційних та паразитарних захворювань, які підлягають реєстрації», від 30.07.2020 №1726 «Про затвердження Порядку ведення обліку, звітності та епідеміологічного нагляду (спостереження) за інфекційними хворобами та Переліку інфекційних хвороб, що підлягають реєстрації».

Проведено розбір щодо заповнення нових форм: №058/о «Екстрене повідомлення про інфекційну хворобу, харчове отруєння», №058-1/о «Лабораторне сповіщення про виявлення лабораторних критеріїв інфекційної хвороби, отруєння», №060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань».

Акцентовано увагу фахівців на необхідності опрацювання та впровадження в роботу вимог нових чинних нормативних документів Міністерства охорони здоров’я України.

Спільна взаємодія ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» та закладів охорони здоров’я з питань обліку, реєстрації та звітності щодо інфекційних хвороб дасть змогу оперативно реагувати на будь-які ускладнення епідемічної ситуації в регіоні.