Професійна обізнаність дезінфектора – як складова якості дезінфекційних заходів

фото4

Правильна організація та якісне проведення дезінфекційних заходів  у закладах охорони здоров’я – запорука гідної профілактики інфекцій,  пов’язаних із наданням медичної допомоги. Проведення дезінфекційних заходів покладено на дезінфекторів та молодших медичних сестер.

Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик, дезінфектор за професією  є  робітником. Кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду: повна або базова загальна середня освіта, підготовка на курсах або на робочому місці.

Відповідно до функціональних обов’язків професійна діяльність дезінфектора безпосередньо пов’язана з використанням хімічних речовин, а саме – дезінфектантів, інсектицидів та ратицидів.

Згідно переліку робіт з підвищеною небезпекою, роботи по дезінфекції, дезінсекції та дератизації є небезпечними. Отже, суб’єкти господарювання повинні  забезпечити гігієнічне навчання працівників.

Дезінфектор повинен знати: нормативні документи, що регламентують організацію дезінфекційної справи; права, та обов’язки дезінфектора; принципи, види і методи дезінфекції, дезінсекції, дератизації; правила надання першої медичної допомоги при отруєнні дезінфекційними засобами; методи оцінки якості проведених дезінфекційних заходів; правила охорони праці.

На базі відділення дезінфектології  центру контролю та профілактики хвороб проводиться гігієнічне навчання дезінфекторів закладів охорони здоров’я та підприємств профілактичної дезінфекції. Навчання проводять лікарі-дезінфекціоністи вищої кваліфікаційної категорії  за затвердженою програмою, яка включає в себе як базові поняття дезінфектології, так і актуальні у сьогоденні підходи до проведення дезінфекційних заходів.

Навчання проводиться на договірній основі. З прейскурантом можна ознайомитись за посиланням: https://labcenter.kh.ua/.