Причини відмов від вакцинації серед населення

Причини відмов від вакцинації серед населення

Для захисту від ряду інфекційних хвороб надзвичайно важливо вакцинуватись і дітям і дорослим. На жаль, частина нашого суспільства не усвідомлює цієї необхідності та відмовляється від вакцинації.

Однією з найбільш вагомих причин є недостатня обізнаність в питанні імунізації. Люди можуть мати хибні уявлення щодо щеплень через брак інформації.

Наприклад, деякі люди вважають, що вакцинація не є потрібною, а імунітет краще набути природним шляхом – перехворівши. Також поширеним є страх ускладнень, що можуть виникати після щеплення. Крім того, велику роль відіграє дезінформація щодо вакцинації – за останні декілька років на телебаченні, в інтернеті або по радіо в Україні транслювалося чимало негативної інформації про імунізацію. Ця інформація зменшує користь і гіперболізує можливі ризики вакцинації.

Ще однією причиною є те, що певні групи людей відмовляються від вакцинації через релігійні погляди. Також люди можуть відмовлятися від вакцинації через недостатнє інформування щодо послуг з імунізації, відсутність можливості прийти на щеплення в той час, коли вони проводяться, незручне географічне розташування місця, де надаються послуги. В деяких випадках люди просто не знають, де можуть отримати щеплення. Тому велике значення має доступність інформації щодо важливості та необхідності щеплень, своєчасна комунікація з населенням та довіра до свого лікаря.

Важливо пам’ятати, що в Україні досі є поширеними багато захворювань, яким можна запобігти завдяки щепленням, і зниження показника охоплень імунізацією може призвести до спалахів цих захворювань.

Отже, вибір кожної людини на користь вакцинації є запорукою здорового суспільства!