Вакцинуватися онкохворим потрібно – Федір Лапій

nir-golovna – копія

Як у лікарів, так і в самих пацієнтів виникає чимало питань щодо доцільності вакцинації при онкозахворюваннях, а саме: чи безпечна вакцинація для онкохворих пацієнтів? які існують показання та протипоказання до щеплень в цьому випадку? які вакцини обрати з наявних в Україні? Серед пацієнтів і навіть серед лікарів можна почути прямо протилежні думки, чи є онкозахворювання причиною не робити щеплення, наприклад, від грипу та COVID-19. Аби надати розʼяснення стосовно вакцинації онкохворих пацієнтів працівникам Національного інституту раку, на апаратну нараду до Інституту був запрошений Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, який розповів про вакцинацію в онкологічній практиці, повідомляють у Національному інституті раку.

«Так ось, чи можна вакцинуватися онкохворим? Відповідь дуже проста. Не просто можна, а потрібно!…» — наголосив Федір Лапій. Національні рекомендації країн євроспільноти та інших розвинених країн виділяють пацієнтів з онкопатологією як пріоритетну групу для вакцинації.

Голова НТГЕІ Федір Лапій на зустрічі з працівниками Національного Інституту раку.

З весни 2021 року в Україні серед пацієнтів, які мають хронічну патологію, саме пацієнти з онконедугами були визначені як пріоритетна група для вакцинації проти COVID-19.

Вакцинація для онкопацієнтів потрібна та безпечна. Це стосується й рутинних щеплень. Проте залежно від типу лікування онкохворого вакцинацію інколи потрібно відтермінувати. Це питання регулюється наказом МОЗ № 2070 щодо протипоказань до вакцинації. У документі є окремий розділ, що стосується щеплення пацієнтів з онкопатологією.

Ця інформація є особливо актуальною, оскільки Україна зараз перебуває в епідемічному сезоні з грипу та ГРВІ. Згідно з даними щотижневого моніторингу, реєструється стабілізація кількості захворювань на COVID-19 та збільшується кількість випадків грипу. Враховуючи ці дані, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією.

Для пацієнтів з онкологічними захворюваннями захист проти грипу є надзвичайно важливим, оскільки вони перебувають в групі ризику тяжкого перебігу цього захворювання.

Нагадуємо, що Україна отримала 12 000 доз гуманітарної вакцини проти грипу для безоплатних щеплень пацієнтів з груп ризику. Задля уникнення важкого перебігу грипу пацієнтам з групи ризику рекомендовано звернутися до своїх сімейних лікарів чи пунктів щеплення у медзакладах та дізнатись про можливість безоплатної вакцинації, зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України. Також щеплення від грипу можна зробити власним коштом, придбавши вакцину в аптеці або записавшись на вакцинацію до приватного медичного закладу. Важливо розуміти, що вакцинуватись проти грипу ще не пізно, адже сезон захворювання триватиме до квітня.

Джерело фото – Національний інститут раку

Джерело – Національний портал з імунізації