В Україні стартувала кампанія з вакцинації проти грипу груп ризику – ЦГЗ

v-ukrayini-startuvala-kampaniya-z-vakczynacziyi-proty-grypu-grup-ryzyku

В Україні розпочинається вакцинальна кампанія проти грипу для осіб з груп ризику. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я України (ЦГЗ).

Зокрема, з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку вакцинація розпочалась у Рівному серед онкохворих людей — в обласному протипухлинному центрі. Отримати безоплатні щеплення мали змогу пацієнти та працівники медичного закладу.

Також щеплення проводитимуть:

в Національному інституті раку в Києві – 7 лютого;

в онкологічних медзакладах Львова – 9 лютого.

Найближчим часом – до 9 лютого – вакцина проти грипу доступна в усіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій.  Щеплення будуть безоплатні для людей, що перебувають у групі ризику захворювання на грип. Серед них: люди віком понад 60 років, діти від 6 місяців, вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями, а також люди з професійної групи ризику — медики, вчителі, продавці тощо, інформують у ЦГЗ. Для отримання щеплення необхідно звернутися до свого сімейного лікаря.

Щеплення рекомендовано робити щорічно протягом епідемічного сезону у разі, якщо немає протипоказань, які визначає лікар.

Всього відповідно до інформації Міністерства охорони здоров’я України було отримано 12 тисяч доз вакцини проти грипу виробника “Санофі Пастер” (Франція) в якості гуманітарної допомоги, які планується повністю використати для щеплення пацієнтів з груп ризику.

Чи не пізно вакцинуватись проти грипу?

На це поширене питання відповів завідувач відділу імунізації ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” Андрій Пашинний в ефірі “Суспільне: новини”.

Звісно, хочеться виконувати заходи з імунізації до початку епідсезону. Водночас ми маємо розуміти, що держава знаходиться в певному дефіциті бюджету. Ми є залежними від наших партнерів, і ця партія вакцини – то є гуманітарна допомога від виробника, що надійшла саме зараз. Ще не пізно вакцинуватись, бо ми зараз знаходимось в середині епідсезону; швидше за все, то є навіть пік сезону, тож вакцинуватись потрібно. З початку епідсезону в Україні захворіло близько 3 млн осіб, і, на жаль, вже маємо 22 летальних випадки, роз’яснив Андрій Пашинний.

Підготовлено редакцією Національно порталу з імунізації

Джерело – Національний портал з імунізації