Брифінг до Всесвітнього дня боротьби проти раку

Брифінг – копія

Сьогодні в прес-центрі Харківської обласної військової адміністрації відбувся брифінг присвячений Всесвітньому дню боротьби проти раку.

Спікерами виступили заступниця начальника Харківської обласної військової адміністрації Олена Логвинова та генеральний директор Державної установи «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Любов Махота.

Одним із основних напрямків Всесвітнього Дня боротьби з раком є пропагування серед населення профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань.
На сьогодні   однією з найбільш актуальних і невирішених медичних проблем людства   є   саме    онкологічні захворювання. Рак залишається однією з основних причин смертей у світі.

Гарантувати, що людина не захворіє на рак, на жаль, неможливо. Але ж при цьому, захворюванню на рак можна запобігти дотримуючись простих рекомендацій:

  • відмовитись від куріння та алкоголю;
  • обмежувати час перебування на сонці. Не засмагати   також  в солярії. Користуватися сонцезахисними кремами й окулярами;
  • бути фізично активними та дотримуватись здорового харчування;
  • подбати про те, щоб   діти пройшли вакцинацію від гепатиту В (що гарантовано державою) та  вірусу папіломи людини;
  • дотримуватись бар’єрної контрацепції під час усіх видів сексуальних стосунків;
  • для жінок рекомендовано: за можливості годувати дитину грудьми, це знижує   ризик розвитку раку молочної залози;
  • обов’язково раз на рік відвідувати сімейного лікаря та проходити всі профілактичні обстеження, які потрібні   за віком та станом здоров’я.

Сподіваємось, що всі будуть піклуватись про здоров’я завчасно!

Адже рак – це не вирок, а хвороба з якою можна і необхідно боротись, яку можна і необхідно перемагати!

Бажаємо всім бути здоровими!