Для кожного ворога інфекції – свій щит

щит

Щодня людство стикається з сотнями різних захворювань, серед яких інфекційні захворювання вважаються одними з найнебезпечніших. Вони швидко поширюються, призводять до епідемій та пандемій, завдаючи шкоди здоров’ю людини. Через постійний ризик інфікуватися профілактика набуває особливого значення.

У більшості випадків зараження відбувається при тісному контакті з хворою людиною або носієм. В місцях великого скупчення людей, в магазинах, у транспорті, в організованих колективах, домашніх осередках є високий ризик інфікування та передачі інфекції.

Інфікування може відбутися під час розмови, кашлю, чхання з крапельками слини або слизу  та просто під час дихання. Також існує низка захворювань, які передаються контактним шляхом, зокрема, через брудні руки.

Знизити ризик зараження можна! Є кілька порад, які можна використовувати у повсякденному житті:

  • уникати відвідування місць масового скупчення людей –  аби зменшити вірогідність контактів з хворими людьми;
  • дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю – щоб запобігти розповсюдженню інфекцій повітряно-крапельним шляхом;
  • користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження  через повітря;
  • турбуватися про чистоту рук – мити руки з милом та водою або, за відсутності такої можливості, обробляти їх спиртовмісним антисептиком.

Якщо ви все ж захворіли, у жодному разі не займатись самолікуванням. Ставтесь відповідально до вживання антибіотиків.  Не приймайте ці ліки самостійно та негайно зверніться за кваліфікованою медичною допомогою до лікаря.

Бережіть себе та своїх близьких!