Інфекція, викликана вірусом Зіка.

trans_mis_inf_25_02_16

Інфекція, викликана вірусом Зіка.
За інформацією ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова МОЗ України» з осені 2015 року Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила про розповсюдження вірусу Зіка у країнах Латинської Америки.
Першою про спалах захворювання повідомила Бразилія, потім випадки були зареєстровані в Панамі, Парагваї, Мексиці та Венесуелі. Також про виявлення захворілих повідомили Гватемала, Сальвадор, Суринам та Колумбія. Відомо, що вірус циркулює в Африці, Північній і Південній Америці, Азії і Тихоокеанському регіоні.
Вірус Зіка було відкрито у 1947 році в Уганді – виявлено у макак резус. Потім, у 1952 році вірус був виявлений у людей в Уганді і в Об’єднаній Республіці Танзанія.

До 2007 року було зареєстровано лише 15 випадків цього захворювання. Вірус виявляли в Африці, а також в Австралії та островах Мікронезії. У 2014 році його було знайдено у країнах Північної та Південної Америки.
Відомо, що збудник хвороби, викликаної вірусом Зіка – розповсюджується за допомогою переносника – комара роду Aedes, який є переносником також інших захворювань – лихоманки Денге, Чікунгунья.
Клінічно захворювання проявляється лихоманкою, головним болем, шкірним висипом у вигляді екзантеми, кон’юнктивітом. Ці симптоми зазвичай зберігаються протягом 2-7 днів. Існує припущення, що вірус Зіка є найбільш небезпечним для вагітних жінок – може викликати вади розвитку плоду (мікроенцефалію).
На сьогодні не існує специфічного лікування і вакцини. Профілактика захворюваності заснована на скороченні чисельності комарів і зниженні імовірності контакту людей з комарами – захист від укусів.
Під час перебування в ендемічних країнах можливо знизити ризик зараження, дотримуючись певних правил:
– використовувати репеленти, носити одяг, який закриває якомога більшу частину тіла;
– застосовувати фізичні бар’єри – сітки, закриті двері і вікна;
– у разі виникнення симптомів захворювання потрібно повідомити свого туристичного гіда та обов’язково звернутись до лікаря.