Про випадок сказу собаки у Куп’янському районі.

Безымянный

У с.Кругляківка Куп’янського району зареєстровано випадок сказу у свійського собаки. Тварина утримувалась у приватному домоволодінні на прив’язі, не мала щеплення проти сказу.

При епідрозслідуванні фахівцями Куп’янської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» було встановлено, що за період з 5 по 8 листопада цією твариною було покусано 6 осіб (хазяйка та сусіди).

09.11.2017 собака пала, матеріал досліджено у Харківському філіалі «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи», 10.11.2017 отримано позитивний результат дослідження на сказ.

Постраждалим було призначено та розпочато курс профілактичних щеплень проти сказу у КЗОЗ «Куп’янська центральна міська лікарня» та КЗОЗ «Харківська обласна травматологічна лікарня».

Проведення протиепідемічних та протиепізоотичних заходів в осередку триває.

На 14.11.2017 в області зареєстровано 87 випадків сказу тварин. Серед захворілих тварин превалюють коти – 39,1 % (34), також захворювання підтверджено у 20 собак, 15 лисиць, 9 єнотоподібних собак, 5 – ВРХ, по 1 – бобра, куниці, пацюка та кажана.
Від тварин хворих на сказ в цьому році постраждали 173 жителі Харківської області.

У лікувально – профілактичні заклади міста та районів області по антирабічну допомогу звернулись 3479 постраждалих, з яких отримали призначення на антирабічне лікування 558 осіб. Від бродячих тварин постраждало 719 осіб (20,7%