Про стан захворюваності кором у Харківській області

Безымянный

За даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» в країні триває спалах кору. Впродовж десяти тижнів поточного року зареєстровано 7069 випадків кору, з них 4635 серед дітей до 17 років. З початку року від ускладнень померло 7 осіб, з них 5 дітей.

Станом на 19.03.2018 у Харківській області зареєстровано 9 хворих на кір, з них 8 дорослих та 1 дитина віком 12 років.

Двоє дорослих захворілих мешканці Сахновщинського району, 6 осіб мешканці м. Харкова, захворіла дитина мешкає у м. Мерефа. Захворілі дорослі від 20 до 38 років, молоді особи, працездатного віку.

При зверненні за медичною допомогою всі захворілі дорослі були госпіталізовані до КЗОЗ Обласна клінічна інфекційна лікарня, дитина до КЗОЗ «Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня». У 8-ми хворих ступінь важкості перебігу хвороби середній, у одного – легкий. Лабораторно діагноз кору підтверджено у всіх хворих. За даними закладів охорони здоров’я у 3-х хворих дані про щеплення проти кору відсутні, 1 – має одне, 5 – по два щеплення. Враховуючи вік захворілих, друге щеплення вони отримали 14 – 26 років потому, тобто, рівень імунологічного захисту був недостатнім. При проведенні епідеміологічного розслідування фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» встановлено, що 6 захворілих ймовірно інфікувались перебуваючи за межами області – на відпочинку, або у робочих відрядженнях (м. Одеса, м. Київ, Польща, Єгипет). Троє хворих за межі області не виїжджали. Організовані та проводяться протиепідемічні заходи за місцем проживання, навчання, роботи хворих.

Довідково: відповідно до ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ст. 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щеплення проти кору є обов’язковим. Наказом МОЗ України від 11.08.2014 №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні» затверджено календар профілактичних щеплень, відповідно до якого планові щеплення проти кору проводяться дітям у віці 12 місяців – вакцинація та 6 років – ревакцинація вакцинами дозволеними до використання в Україні (сьогодні це комбінована вакцина бельгійського виробництва «Пріорикс»). Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи за віком 12 місяців та 6 років, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів.

За епідемічними показами щеплення проводяться у перші три доби від моменту контакту дітям старше 1-го року, які не хворіли на зазначені інфекції та не були щеплені. Дорослим (віком до 30 років) – якщо вони не хворіли на зазначені інфекції та не були щеплені.

Якщо Ви хочете мати достовірну інформацію щодо свого імунного статусу (тобто, маєте Ви достатній рівень імунітету чи треба зробити щеплення проти кору) Ви можете це зробити у вірусологічній лабораторії нашої установи. Вартість одного дослідження з ПДВ 47 грн. 27 коп. (к.т. 3150291, 3150263).