Про обстеження Чугуївського району у жовтні 2015 року.

gr_23_11_15

З метою оцінки розповсюдження природно-вогнищевих інфекцій – захворювань, що передаються від тварин до людини, ентомологом лабораторії особливо небезпечних інфекцій відділу досліджень біологічних факторів ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з 20 по 22 жовтня 2015 року проведено обстеження Чугуївського району в урочищі «Фігурівка».Обстежені берег Сіверського Дінця та сосновий ліс шляхом встановлення 400 пасток, відловлено 6 дрібних ссавців.

Методом збору на прапор відловлено 50 іксодових кліщів в сосновому лісі та по берегу річки в урочищі «Фігурівка», в діброві та на луках в околицях сел. Есхар, в діброві сел. Кочеток. На наявність кліщів оглянуто 30 голів приватної худоби в сел. Кочеток та 2 собаки, з яких знято 71 кліщ.

Всього на туляремію, лептоспіроз, ієрсиніоз, еризипелоїд, лістеріоз досліджено 6 дрібних ссавців. Збудників особливо небезпечних інфекцій не виявлено.

Всіх зібраних кліщів в 24 пулах досліджено на бореліоз методом ПЛР, в 3-х з них виявлені ДНК борелій комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato (12,5%). Позитивні результати отримані від кліщів, зібраних на прапор в сел. Кочеток та сел. Есхар та від кліщів, знятих з худоби в сел. Кочеток.

В зв’язку з цим, нагадуємо про необхідність дотримання правил поведінки при відпочинку на природі з метою профілактики природно-вогнищевих інфекцій:

  • не вживати воду з відкритих водоймищ;
  • продукти харчування повинні зберігатися у недоступній для дрібних ссавців тарі;
  • не заходити у воду при наявності на тілі відкритих ран;
  • купатися тільки у відведених для цього місцях;
  • уникати контактів з дрібними ссавцями;
  • перед заходом у ліс бажано обробити поверхню тіла аерозолем-репелентом для відлякування кліщів;
  • одяг повинен якомога ретельніше захищати відкриті ділянки тіла;
  • для своєчасного виявлення кліщів, що присмокталися, необхідно кожні дві години при перебуванні в лісі та при виході з нього проводити само- і взаємоогляди.
  • якщо виникла підозра на зараження природно-вогнищевими інфекціями необхідно негайно звернутися до медичної установи за допомогою.

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» єдина в області державна установа, яка на високому професійному рівні за невисоку затверджену Кабінетом Міністрів плату (постанова від 27.08.2003 №1351) проводить дослідження на природно-вогнищеві інфекції та несе відповідальність за їх достовірність.

Лабораторія ОНІ знаходится за адресою: м. Харків, Помірки 70, тел 315-01-20. Ми будемо раді вам допомогти.