Поради батькам: як зберегти здоров`я школярів

shkoljr_20_10_15

За останні роки стан здоров`я дітей, в тому числі школярів стає предметом гострої тривоги суспільства. Соціальні наслідки здоров`я дітей, яке погіршується, стосуються таких питань, як неготовність до шкільного навчання, обмеження професійної придатності, обмеження або неможливість служби в армії. В структурі захворюваності дітей перші рангові місця посідають захворювання органів дихання, травлення, очей, порушення постави В значній мірі негативна динаміка показників захворюваності дітей з віком обумовлена впливом наступних чинників, зокрема: значним навчальним навантаженням, стресами, малорухомим способом життя дитини. Мають негативний вплив також умови навчання дітей (недостатня освітленість класів, порушення температурного режиму повітря навчальних приміщень, невідповідність розміру шкільних меблів індивідуальним ростовим особливостям школярів, тощо).

Особливу увагу батькам необхідно звертати на виконання дитиною гігієнічних рекомендацій щодо організації режиму дня, навчання, виконання навчальних домашніх завдань, харчування, рухомої активності дітей.

Пропонуємо наступні поради батькам:

  • Гігієнічне виховання у родині.
    прививати дитині гігієнічні знання, навички та уміння, зокрема щодо оздоровчого значення рухової активності, фізичної культури, спорту;
  • ранкова гімнастика є найкращим початком робочого дня школяра.

Дотримання режиму дня.

  • для повноцінного відпочинку учням початкових классів необхідно спати не менше 10 годин на добу, середніх – 9, старших – 8-8½ годин. Лягати спати і прокидатися дитина повинна у той же самий час. До режиму дня учнів першого класу рекомендується включити денний сон.
  • виконання домашніх завдань рекомендується не раніше 16 години після обов`язкової прогулянки дитини на свіжому повітрі протягом 2-3-х годин. Участь дитини в рухомих іграх на свіжому повітрі відмінно розвантажує нервову систему і покращує виконання домашніх завдань. У першому класі домашні завдання не задаються. Обсяг домашніх завдань має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували у 2 класі – 45 хв.; у 3 класі – 1 год. 10 хв, у 4 класі – 1 год. 30 хв., у 5-6 класах – 2,5 год., у 7 – 9 класах – 3 год., у 10 – 12 класах – 4 год. У 2 – 4 класах домашні завдання не рекомендується задавати на вихідні та святкові дні.

Робоче місце дитини.

Для виконання домашніх завдань дитині виділяється індивідуальне робоче місце в окремій кімнаті або в затишному місці біля вікна, обладнане меблями, що відповідають росту дитини, з лівобічним природним освітленням, наявністю настільної лампи.

Харчування школяра.

Ретельної уваги батьків потребує режим харчування дитини. Харчуватися дитині треба не менше 4-5 разів на добу, обід повинен складатись не менше ніж з 3 страв. Час обіду учнів 1-5 класів о 13-14 год., для учнів 6-12 класів- о 14-15 год. Різноманітне харчування з додаванням свіжих овочів та фруктів (бажано місцевих) забезпечує дитині оптимальну кількість вітамінів та мікроелементів, що в свою чергу покращує розумову активність школяра.
Моральна підтримка родини.

Для збереження здоров`я дитини батькам треба надати синові чи дочці моральну підтримку, віру, що все буде добре. Необхідно відмічати всі успіхи та допомагати справлятися з певними труднощами. Дитина, яку щиро люблять у родині та правильно виховують, зможе розкрити свій творчий потенціал і успішно навчатися.

Бажаємо учням та їх батькам доброго здоров´я та успіхів у навчанні!