Про обстеження Сахновщинського району у вересні 2015 року.

obstej_16_10_15

З метою оцінки розповсюдження природно-вогнищевих інфекцій – захворювань, що передаються від тварин до людини, ентомологом лабораторії особливо небезпечних інфекцій відділу досліджень біологічних факторів ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з 8 по 10 вересня 2015 року проведено обстеження Сахновщинського району в околицях с. Великі Бучки.Обстежені поле сояшника та берег річки Орілька шляхом встановлення 400 пасток, відловлено 120 дрібних ссавців.

Методом збору на прапор відловлено 8 іксодових кліщів на маршруті 2 км у сосновому лісі. На наявність кліщів оглянуто 2 собаки, з яких знято 8 кліщів.

Всього на туляремію, лептоспіроз, ієрсиніоз, еризипелоїд, лістеріоз досліджено 120 дрібних ссавців. На лептоспіроз отримано 23 позитивні результати: лептоспіри серогрупи Hebdomadis – 15, Grippotyphosa – 7 в титрах 1:20 з обох обстежених біотопів. Відсоток заражених склав 19,2%. Збудників інших особливо небезпечних інфекцій не виявлено.

На Лайм-бореліоз досліджено 8-м іксодових кліщів, зібраних на прапор, отримано 1 позитивний результат (12,5%).

В зв’язку з цим, нагадуємо про необхідність дотримання правил поведінки при відпочинку на природі з метою профілактики природно-вогнищевих інфекцій:

  • не вживати воду з відкритих водоймищ;
  • продукти харчування повинні зберігатися у недоступній для дрібних ссавців тарі;
  • не заходити у воду при наявності на тілі відкритих ран;
  • купатися тільки у відведених для цього місцях;
  • уникати контактів з дрібними ссавцями;
  • перед заходом у ліс бажано обробити поверхню тіла аерозолем-репелентом для відлякування кліщів;
  • одяг повинен якомога ретельніше захищати відкриті ділянки тіла;
  • для своєчасного виявлення кліщів, що присмокталися, необхідно кожні дві години при перебуванні в лісі та при виході з нього проводити само- і взаємоогляди.
  • якщо виникла підозра на зараження природно-вогнищевими інфекціями необхідно негайно звернутися до медичної установи за допомогою.

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» єдина в області державна установа, яка на високому професійному рівні за невисоку затверджену Кабінетом Міністрів плату (постанова від 27.08.2003 №1351) проводить дослідження на природно-вогнищеві інфекції та несе відповідальність за їх достовірність.

Лабораторія ОНІ знаходится за адресою: м. Харків, Помірки 70, тел 315-01-20.

Ми будемо раді вам допомогти.