НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СКАЗУ»

skaz_06_10_15

28 вересня людством відмічався Всесвітній день боротьби зі сказом. З нагоди цього дня у Київському Національному університеті біоресурсів та природокористування 2 жовтня відбулася науково-практична конференція «Глобальні проблеми сказу».

Конференція була організована завідувачем та співробітниками кафедри епізоотології та організації ветеринарної справи НУБіП, представниками фірми «Sanofi Pasteur».У проведенні конференції взяли участь провідні спеціалісти Держсанепідслужби України, Державної фітосанітарної служби України, керівники та наукові співробітники Національного університету біоресурсів та природокористування, фахівці з обласних підрозділів Державної фітосанітарної інспекції та Держсанепідслужби України.

В доповідях обговорено широке коло питань, пов’язаних з епідеміологією та епізоотологією сказу, організацією профілактики сказу у людей та тварин. Особливу увагу було приділено організації імунізації в умовах тривалої епізоотії сказу в Україні.

Фахівцями ветеринарної медицини винесено на обговорення проблеми імунізації тварин, результати створення за допомогою країн Євросоюзу буферної зони, що призвело до покращення епізоотичної ситуації у західних областях України. Також враховуючи, що зі сходу відбувається просування більш агресивного генотипу вірусу сказу, запропоновано переглянути підходи до вакцинації тварин.

Зав. відділенням особливо небезпечних інфекцій ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» представлено аналіз випадків сказу, що реєструвалися серед людей за останні 4 десятиріччя, наголошено, що в умовах епізоотії сказу у 2015 році загострилася епідемічна ситуація: зареєстровано 5 випадків сказу серед людей у 4-х областях України.

За результатами конференції прийнято резолюцію, з якою передбачається ознайомити керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства охорони здоров’я України та інших державних структур, від яких залежить вирішення зазначених на конференції проблем.