ПРО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ

besh_04_09_15

За ініціативою Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації та Головного управління Держсанепідслужби у Харківській області для поліпшення надання медичної допомоги особам потерпілим від укусів тварин 14.07.2015 у КЗОЗ «Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня» створено обласний антирабічний центр.

02.09.2015 на базі центру відбувся перший семінар для лікарів травматологів та хірургів районних та міських лікарень на тему «Організація надання антирабічної допомоги населенню області».

У проведенні семінару взяли участь заступник начальника, головні та провідні спеціалісти Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної адміністрації, викладач професор Харківського національного медичного університету, фахівці ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Головний лікар КЗОЗ «Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня» Гавріков О.Є. ознайомив присутніх з структурою та задачами антирабічного центру, представив керівника. Крім відпрацювання системи антирабічної допомоги основними задачами центру визначено надання консультативно-методичної допомоги та навчання хірургів та травматологів.

В ході семінару обговорено епідемічну та епізоотичну ситуацію зі сказу в Україні та Харківській області, клініку, діагностику та основні заходи профілактики рабічної інфекції, вимоги до надання першої медичної допомоги особам постраждалим від укусів тварин та організацію надання антирабічної допомоги в районах області.