Актуальність кашлюкової інфекції у Харківській області

kashluk_31_08_15

Кашлюк – це небезпечне гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, викликане бактеріями Bordеtella pertussis, яке характеризується тривалим перебігом, ураженням верхніх дихальних шляхів, супроводжується нападами спазматичного кашлю. Особливо тяжко захворювання протікає у дітей перших років життя, у яких часто виникає зупинка дихання. Після перенесеного захворювання часто виникають ускладнення (пневмонія) та напади кашлю відмічаються ще протягом кількох місяців. За підсумками 7 місяців поточного року відмічається зростання захворюваності кашлюковою інфекцією у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у 2,0 рази. Зареєстровано 166 випадків проти 84 (інт. пок. 6,10 проти 3,08), з них 58 у районах області та 108 у м. Харкові. Захворюваність кашлюком визначає дитяче населення, питома вага якого складає 98,8% – 164 особи, з яких превалюють діти віком від 0 до 4 років – 100 осіб (61,0%).

Причинами зростання захворюваності кашлюком є:

  • пізнє звернення хворих за медичною допомогою;
  • наявність хворих легкими та атиповими формами, реконвалісцентів та бактеріоносіїв, що ускладнює клінічну діагностику хвороби; – зростання кількості повторних випадків захворювання у сімейних вогнищах;
  • недостатнє охоплення бактеріологічним обстеженням осіб з підозрою на захворювання кашлюком.

Запорукою припинення циркуляції збудника кашлюку є створення колективного імунітету шляхом охоплення щепленнями не менш 95% дитячого населення. Але, недоліки у проведенні імунопрофілактики серед дитячого населення області стали основним об’єктивним чинником зростання рівня захворюваності кашлюком. Так, із 166 зареєстрованих хворих 100 (60,2%) не мають жодного щеплення, з них 19 дітей захворіло з вини батьків, які відмовились від щеплення при наявності вакцини у лікувальному закладі.

Враховуючи, що єдиним надійним та ефективним методом запобігання захворювання кашлюковою інфекцією є вакцинопрофілактика, лише своєчасне проведення щеплень в терміни затверджені Календарем дасть змогу захистити дитину від хвороби та її ускладнень.

Будьте небайдужі до здоров’я своїх дітей, не відмовляйтесь від профілактичних щеплень, а при підозрі на захворювання кашлюком не займайтесь самолікуванням, негайно викликайте лікаря!