Про гігієнічне навчання працівників окремих професій

gig_30_07_15

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» гігієнічні знання є обов`язковими кваліфікаційними вимогами до працівників, які підлягають обов`язковим медичним оглядам, а також для тих, хто зазнає у виробництві, сфері послуг, інших галузях ризику дії небезпечних факторів.

Згідно ст.11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» організація та проведення гігієнічного виховання та навчання громадян покладається на органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

Діючими санітарними нормами та правилами передбачено гігієнічне навчання працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких може привести до поширення інфекційних хвороб, до прийняття на роботу та періодично в процесі професійної діяльності. Стаття 10 «Основ законодавства України про охорону здоров`я» зобов`язує громадян піклуватись про своє здоров`я, не шкодити здоров`ю інших громадян, виконувати інші обов`язки, передбачені законодавством про охорону здоров`я. Професійна гігієнічна підготовка працівників забезпечує відповідний рівень гігієнічних знань при здійсненні діяльності, сприяє створенню в закладі або на підприємстві високої культури, що значно зменшує вірогідність виникнення професійних захворювань серед працівників, запобігає ускладненню санітарно-епідеміологічної ситуації серед населення.

Державною установою «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» на замовлення фізичних і юридичних осіб надаються послуги з гігієнічного навчання.

Навчання проводиться висококваліфікованими та досвідченими лікарями безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях. Тарифи на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби, затверджені постановою КМУ від 27.08.2003 № 1351, не змінювались з 2003 року.

Для отримання консультацій та укладання договорів на проведення гігієнічного навчання пропонуємо звертатись до відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень (м. Харків, Помірки, 70 або за телефонами: 315-03-94, 315-01-22, 315-24-27).