Антирабічна допомога.

skaz6m

За І півріччя 2015 року за медичною допомогою з приводу ушкоджень нанесених тваринами звернулось 1869 осіб, з яких 44,1% (825 осіб) складають мешканці м. Харкова.

Антирабічні щеплення призначено 327 постраждалим.

Від безпритульних тварин постраждали 25 % (467 осіб).

Слід зазначити, що 73,5% (1373 особи) отримали ушкодження від тварин, які мають власників. Так від власних тварин постраждали 683 особи, а від тварин, яки належали іншим особам – 690. Частина тварин, які мають власників не були щеплені проти сказу. Тому треба нагадати, що дбаючи про свого «чотирилапого друга» та своєчасно роблячи йому щеплення, ви захищаєте також і себе та свою родину від небезпечного захворювання, яке може потрапити у вашу оселю.

Трапляються випадки, коли власна, але не щеплена тварина наражала на небезпеку хазяїв. Так на початку року на сказ захворів підліток, мешканець Харківської області.

Захворювання виникло після укусу власною кішкою за палець кисті. Кішка не була щеплена проти сказу, утримувалася на подвір’ї та мала змогу контактувати з іншими, можливо скаженими тваринами. З приводу укусу постраждалий не звернувся за медичною допомогою.

Захворюваність на сказ тварин у 2015 році значно збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 20 випадків проти 7 у 2014 році. Захворіло на сказ 11 собак, 2 кішки та 7 лисиць. Отримали ушкодження від скажених тварин 31 особа.

При захворюванні на сказ смерть наступає у 100% випадків. Єдина можливість попередити захворювання – своєчасно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою та отримати курс щеплень від сказу. При виконанні необхідних умов (не переривати самостійно, додержуватись схеми щеплень) – це єдиний та надійний метод захисту від небезпечної хвороби.