Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харкові

Безымянный

16 грудня 2018 року зареєстровано завізний випадок малярії у студентки, яка прибула на навчання до вищого навчального закладу м. Харкова із Республіки Камерун.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: 09.12.2018 у хворої з’явилися скарги на слабкість, головний біль, біль в області грудної клітини, підвищення температури тіла до 38,0 0С.

Вперше звернулася за медичною допомогою 15.12.2018 до швидкої медичної допомоги, машиною якої була доставлена до комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня» та госпіталізована з діагнозом «малярія?», де у ході клінічного дообстеження діагноз підтверджено.

В осередку за місцем проживання хворої, фахівцями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2018 року в Харківській області зареєстровано 11-й випадок малярії.

Нагадуємо! Захворювання малярією можна попередити. Засоби попередження – застосування протималярійних препаратів (за призначенням лікаря) та захист від укусів комарів. Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, не зволікайте, звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли! Самолікування в домашніх умовах є неприпустимим.