Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харкові

Безымянный13

У грудні 2018 року зареєстровано 2-й завізний випадок малярії у студента, який прибув на навчання до вищого навчального закладу м. Харкова із Федеративної Республіки Нігерії.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: 17.12.2018 у хворого з’явилися скарги на слабкість, озноб, підвищення температури тіла до 37,5 0С.

Вперше звернувся за медичною допомогою 18.12.2018 до комунального некомерційного підприємства «Міська студентська лікарня» Харківської міської ради, де у хворого, при обстеженні, були виявлені збудники малярії.

Хворого госпіталізовано до комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня», де у ході клінічного дообстеження діагноз підтверджено.

В осередку за місцем проживання хворого, фахівцями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2018 року в Харківській області зареєстровано 12-й випадок малярії.

Нагадуємо, малярія – це група трансмісивних захворювань, що передається від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікає з лихоманкою, ознобом, проливним потом.

Хвороба найбільш поширена у країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії. Діагностика захворювання ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних (перебування у ендемічній щодо малярії країні), наявності клінічних ознак (гарячкових приступів) та результатів дослідженні крові.

Вакцини для профілактики малярії не існує. Для попередження захворювання особам, які від’їжджають у ендемічні з малярії країни, рекомендують проводити хіміопрофілактику. Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості. Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли!