Про результати лабораторних досліджень води нецентралізованого водопостачання у Харківській області за I квартал 2016 року

water_29_04_16

У I кварталі 2016 року в м. Харкові та Харківській області досліджено 1531 пробу води з джерел нецентралізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками, з яких 43,5% не відповідало вимогам нормативної документації. Перевищення середньообласного показника питомої ваги проб води з відхиленням від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» зареєстровано у Борівському, Близнюківському, Валківському, Дворічанському, Дергачівському, Золочівському, Зміївському, Кегичівському, Краснокутському, Лозівському, Первомайському, Сахновщинському, Шевченківському районах та м. Лозовій.

У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по каламутності, кольоровості, загальній жорсткості, вмісту нітратів, сульфатів, сухого залишку та аміаку.

За мікробіологічними показниками досліджено 308 проб води з колодязів та каптажів природних джерел, з них у 35,1% виявлені мікроорганізми в кількостях, що перевищують допустимі. Найбільше проб з відхиленнями від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 зареєстровано у Первомайському, Сахновщинському, Валківському, Балаклійському, Близнюківському, Нововодолазькому, Кегичівському та Зачепилівському районах.

У місті Харкові досліджено 34 проби води нецентралізованого водопостачання, які відповідали вимогам нормативної документації за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року кількість проб питної води з колодязів з відхиленнями від нормативних показників у населених пунктах Харківської області збільшилась як за санітарно-хімічними, так і за мікробіологічними показниками, що є наслідком надходження забруднюючих речовин та мікроорганізмів з поверхні землі у грунтові води в період таяння снігу та атмосферних опадів.
Враховуючи високу вірогідність забруднення ґрунтових вод через незахищеність водоносного горизонту, якість води в колодязях може погіршуватись. Ось чому важливо періодично контролювати показники якості та безпеки води в колодязях незалежно від їх технічного стану та результатів попередніх лабораторних досліджень.

Дослідження води з будь-яких джерел водопостачання можливо провести в лабораторіях всіх структурних підрозділів ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ», контактні телефони яких та адреси розташування зазначені на цьому сайті в розділі «Структура».