Про зверненість населення за антирабічною допомогою у 2019 році.

Безымянный

У м. Харкові у 2019 році зареєстровано другий випадок сказу тварин, який стався у Холодногірському районі – лисиця забігла на територію приватного домоволодіння по вулиці Підгірній. Господар домоволодіння при контакті з твариною отримав ушкодження. На сьогодні постраждалому призначено та розпочато антирабічне лікування. Протиепідемічні заходи тривають.

Нагадаємо, що перший випадок сказу тварин у м. Харкові (також у Холодногірському районі) було зареєстровано у свійського кошеняти на початку березня цього року.

За перший квартал поточного року у лікувально-профілактичні заклади області з приводу ушкоджень нанесених тваринами звернулось 818 осіб проти 789 за аналогічний період 2018 року. Зареєстровано 12 випадків  сказу тварин проти 40 у минулому році. Від скажених тварин постраждала 21 людина.

З загальної кількості осіб, що звернулись по антирабічну допомогу, від безпритульних тварин постраждали 294 особи (35,9%) проти 227 осіб (28,8 %) за аналогічний період минулого року, від диких хижих тварин постраждало 11 осіб. Щеплення проти сказу призначено 208 постраждалим, в інших випадках лікування не призначалося через можливість організувати ветеринарне спостереження за тваринами, які нанесли ушкодження. Відмовились від щеплень  6 осіб.

Слід нагадати, що сказ – смертельне захворювання, тому не можна легковажно відноситись до будь-яких випадків контакту, особливо з невідомими та дикими тваринами. Особливу небезпеку представляють кажани. Вірус цього смертельно небезпечного захворювання передається через слину хворої тварини, яка може потрапити при укусі, подряпанні або ослиненні ушкодженої шкіри чи слизових оболонок людини.

Щоб запобігти захворюванню на сказ, необхідно:

  • щорічно щеплювати проти сказу власних собак і котів;
  • не провокувати тварин на укуси: не намагатися годувати, надавати допомогу невідомим безпритульним тваринами, дражнити їх;
  • уникати скупчень безпритульних собак;
  • усі роботи при розборі туш тварин для запобігання пораненню проводити у рукавичках, з дотриманням правил безпеки;
  • при укусі необхідно промити рану водою з милом, обробити краї розчином йоду та негайно звернутися до травматологічного пункту.