Обережно кліщі!

kl_11_05_16

Іксодовi клiщi вiдомi як переносники збудникiв багатьох природно-вогнищевих iнфекцiйних захворювань: вiрусних (клiщовий енцефалiт, геморагiчнi гарячки), бактерiйних (iксодовi клiщовi борелiози, чума, туляремiя, бартонельози), ерлiхiозних (моноцитарний ерлiхiоз людини), анаплазмозних (гранулоцитарний анаплазмоз людини), рикетсiйних тощо.Дослідниками встановлено, що у більшості випадків кліщ одночасно є переносником декількох інфекцій (мікст-інфекції). Отже після нападу кліща вкрай необхідно комплексне обстеження не лише на Лайм-бореліоз, а і на інші кліщові інфекції.

Протягом квітня-травня лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» методом ПЛР у реальному часі було досліджено 38 кліщів на наявність збудників кліщового енцефаліту, іксодового кліщового бореліозу (хвороба Лайма), гранулоцитарного анаплазмозу та моноцитарного ерліхіозу людини.

Із 38-ми кліщів інфікованими виявилось 52,63%. Із загальної кількості заражених кліщів найбільший відсоток належить збуднику гранулоцитарного анаплазмозу – 76,5%, тоді як інфікованість збудниками іксодового кліщового бореліозу (хвороба Лайма) – 18,42% та моноцитарного ерліхіозу – 7,89%. В 5,26 % випадків кліщі були уражені переносниками двох інфекцій: іксодового кліщового бореліозу (хвороба Лайма) та гранулоцитарного анаплазмозу.

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» єдина в області державна установа, атестована відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2005, яка на високому професійному рівні за невисоку затверджену Кабінетом Міністрів плату (постанова від 27.08.2003 №1351) проводить дослідження на природно-вогнищеві інфекції та несе відповідальність за їх достовірність.

Видаленого кліща рекомендуємо доставити для дослідження у лабораторію особливо небезпечних інфекцій (Помірки 70, тел 315-01-20). Ми будемо раді вам допомогти.