Про результати лабораторних досліджень при підготовці дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до оздоровчого сезону 2019 року.

Безымянный

Влітку 2019 року в Харківській області заплановано відкриття 24 оздоровчих таборів. Відповідно до Плану моніторингу заплановано проведення лабораторних досліджень в 16 закладах оздоровлення та відпочинку, із них: в 15 закладах оздоровлення та 1 закладі відпочинку (наметове містечко).

В ході підготовки до сезону оздоровлення та відпочинку спеціалістами філій ДУ «Харківський ОЛЦ  МОЗ України» проведені лабораторні дослідження у всіх запланованих закладах та додатково на договірній основі у 355 закладах відпочинку з денним перебуванням дітей (пришкільні табори).

За результатами лабораторних досліджень в 83 закладах (22,4%)  виявлено відхилення показників якості води питної від нормативних вимог згідно ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»: за мікробіологічними показниками досліджено 413 проб питної води,  перевищення нормативів виявлено в 23 пробах (5,6%),  за  санітарно-хімічними  показниками досліджено 396 проб питної води, перевищення    нормативів  виявлено  в  85 пробах (21,5%).

Керівникам закладів, де результати досліджень питної води не відповідали гігієнічним нормативам, були надані пропозиції, щодо необхідності  проведення заходів з метою поліпшення показників безпечності та якості питної води та повторного проведення лабораторних досліджень.

Досліджено 12 проб води відкритих водойм в межах акваторії пляжів     5-ти закладів оздоровлення дітей: за мікробіологічними показниками відхилень від  нормативних вимог не виявлено, за санітарно-хімічними показниками перевищення нормативних вимог виявлено у 4 пробах (33,3%),  відібраних з акваторії пляжу  спортивно-оздоровчої бази – наметового містечка “Бритай” Лозівської міської ради.

Фахівці ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України»  взяли участь у  10 нарадах та 2 семінарах, що проводились Харківською, Красноградською, Дергачівською, Золочівською районними державними адміністраціями та територіальними громадами де розглядались питання підготовки дитячих закладів до оздоровчої кампанії 2019 року.

Проведена наступна санітарно-освітня робота: прочитано 332 лекції власникам, керівникам і працівникам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, проведено 228 бесід.