Обережно: пестициди.

pes_07_06_16

Життя Щороку у весняно-літній період садівники та городники ведуть боротьбу зі шкідниками та хворобами рослин, застосовуючи пестициди. Люди повинні усвідомлювати, що пестициди – токсичні речовини хімічного чи біологічного походження, і, крім дії на шкідливі мікроорганізми, вони завдяки високій біологічній активності та здатності зберігатися в навколишньому природному середовищі, потрапляючи у харчові продукти, джерела водопостачання, можуть завдати шкоди здоров’ю людини.

Застосовуючи пестициди, слід пам’ятати : головне – збереження здоров’я, охорона навколишнього природного середовища, а не тільки високий врожай та економічний ефект.

Щоб попередити отруєння пестицидами і не забруднювати ними продукцію, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  • купувати препарати необхідно у спеціалізованих магазинах, а не на стихійних ринках;
  • реалізація пестицидів має здійснюватися у дрібнофасованій упаковці;
  • препарати, що реалізуються, повинні мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи та сертифікати якості;
  • до кожної одиниці упаковки повинні надаватися дані про склад препарату, назву виробника, термін придатності, інструкція щодо застосування;
  • інструкція повинна містити дані щодо норм та кратності обробок, термінів очікування після обробки до збору врожаю, способи та методи знезараження, надання першої медичної допомоги у випадку отруєння пестицидами;
  • застосовувати пестициди необхідно відповідно до інструкції щодо використання, у ранковий та вечірній час, у безвітряну погоду, під час роботи захищати органи дихання марлевою пов’язкою або респіратором. Після завершення роботи треба зняти забруднений одяг, вимити руки, прополоскати рот водою. Роботи на оброблених пестицидами ділянках слід поновлювати не раніш, ніж через 7 днів після їхньої обробки.
    При дотриманні даних рекомендацій Ви матимете чудовий урожай та збережете здоров’я.

Лабораторії ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» атестовані на право визначення залишкових кількостей пестицидів в овочах, фруктах, у воді, грунті та повітрі робочої зони.

Лабораторія обласного рівня, розташована за адресою: м.Харків, вул.Самсонівська, 43, акредитована Національним агентством України на відповідність вимогам міжнародних стандартів ДСТУ ІSO/ІЕС 17025:2006 (ІSO/ІЕС 17025:2005).

Для консультацій та укладання договорів рекомендуємо звертатись до відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень за адресою: м.Харків, Помірки, тел.315-01-97. Адреси та контактні телефони відокремлених структурних підрозділів у м.Харкові та районах Харківської області зазначені на цьому сайті у розділі «Структура».