Про надзвичайну ситуацію у Сахновщинському районі

otr_06_06_16

У с. Лебедівці Сахновщинського району Харківської області сталася надзвичайна ситуація, пов’язана з розливом розчину пестицидів.

За результатами проведеного фахівцями Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» розслідування цього випадку встановлено, що на території тракторної бригади агрофірми, що розташована біля с. Лебедівка, стався витік близько 950 л робочого розчину пестицидів, яким оброблялись посіви на полях і який залишився невикористаним через несприятливі погодні умови.

Частина розлитого розчину по рельєфу потрапила на узбіччя дороги в напрямку житлових будинків.
Робітниками підприємства місця розливу пестицидів з метою їх дезактивації та адсорбції були засипані вапном та піщано-ґрунтовою сумішшю. Забруднений ґрунт та суміш адсорбентів зібрані та тимчасово розміщені на території машинного двору тракторної бригади для подальшої утилізації.

Шестеро людей – мешканців с. Лебедівки були госпіталізовані до Сахновщинської ЦРЛ. Погіршення стану здоров’я вони пов’язували з вдиханням парів пестицидів. Хворим проведені необхідні обстеження та лікування. Станом на 02.06.2016 4 особи виписані з лікарні у задовільному стані.

Фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» керівництву агрофірми надані рекомендації щодо утилізації забрудненого ґрунту та суміші адсорбентів та подальшого безпечного поводження з пестицидами та агрохімікатами.

На сьогоднішній день загроза здоров’ю мешканців с. Лебедівка у зв’язку з надзвичайною подією, що сталася, відсутня.