МОЗ в межах компетенції контролює стан підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей — Віктор Шафранський

Питання щодо стану підготовки та проведення оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2016 року знаходиться в зоні постійного контролю Міністерства охорони здоров’я України. Про це сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України заявив в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

Урядовець доповів, що з метою організації якісного медичного забезпечення під час оздоровлення та відпочинку дітей у літній період 2016 року МОЗ України доручило структурним підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій забезпечити:

  • організацію якісного медичного забезпечення під час перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, супровід медпрацівником груп дітей до місць відпочинку та оздоровлення і у зворотному напрямку, під час проведення екскурсій, походів, купання дітей у водоймах;
  • проведення навчально-тренувальних семінарів з питань дотримання вимог санітарного законодавства, профілактики травматизму, безпеки життєдіяльності, надання невідкладної допомоги для медичних працівників, яких направляють для роботи у дитячі заклади оздоровлення та відпочинку;
  • проведення медичних оглядів та бактеріологічного обстеження працівників закладів оздоровлення та відпочинку дітей державної та комунальної форм власності у закладах охорони здоров’я;
  • обстеження дітей, які від’їжджають до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, якісне оформлення необхідної медичної документації;
  • закріплення за закладами охорони здоров’я за територіальним принципом дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітей з метою надання невідкладної і спеціалізованої медичної допомоги та своєчасного виїзду бригади швидкої медичної допомоги у разі необхідності.

Крім того, Держсанепідслужбою України в умовах реорганізації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 442 від 10.09.2014 р. «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» з метою проведення необхідних заходів доведено до відома органів місцевого самоврядування про необхідність включення працівників державних установ Держсанепідслужби України (лабораторні центри) до складу оперативних штабів та міжвідомчих комісій щодо готовності дитячих закладів оздоровлення і відпочинку дітей для надання фахових рекомендацій та проведення лабораторних досліджень.

У ході підготовки до оздоровчої кампанії за участю спеціалістів Держсанепідслужби розпочато комісійні перевірки закладів оздоровлення та відпочинку спільно з представниками місцевих адміністрацій, профспілкових комітетів підприємств-власників та органів місцевого самоврядування.

Довідково

За інформацією Держсанепідслужби України, в 2016 році заплановано відкрити понад 7,7 тис. закладів оздоровлення та відпочинку, у тому числі 479 закладів оздоровлення (заміських – 400, санаторного типу – 75, дитячих центрів – 4) та понад 7,2 тис. закладів відпочинку (6880 – з денним перебуванням, 94 – наметових містечок, 282 – табори праці та відпочинку).

До початку оздоровчого сезону у закладах оздоровлення та відпочинку здійснюється лабораторний контроль якості питної води та води відкритих водойм. У ході підготовки до оздоровчого сезону проведено 3,2 тис. досліджень питної води за бактеріологічними та 2,7 тис. – за санітарно-хімічними показниками.

Досліджено 178 проб води відкритих водойм за бактеріологічними показниками.

З сайту МОЗ України