В Україні відсутні комарі видів Aedes aegypti та Aedes albopictus – переносники вірусу Зіка

За даними експертів, фауна України нараховує 32 види кровосисних комарів роду Aedes, проте види Aedes aegypti та Aedes albopictus – відсутні. Такі дані оприлюднили фахівці Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І.І. Мечнікова МОЗ України у інформаційному повідомленні про хворобу, яку спричиняє вірус Зіка.Фахівці повідомляють, що у світі налічується більш ніж 1350 видів кровосисних комарів роду Aedes. На сьогодні достовірно відомо про можливість переносу вірусу Зіка комарами Aedes aegypti та Aedes albopictus завдяки їх широкому розповсюдженню та високій чисельності у регіонах з тропічним та субтропічним кліматом. Дослідження щодо можливості залучення інших видів комарів роду Aedes до передачі збудника у популяції переносників та інфікуванні людини подовжуються.
Найближчі до України країни, де встановлена наявність Aedes aegypti та Aedes albopictus це: Грузія, Болгарія, Туреччина та Греція. З картами, де позначені ареали поширення переносників збудника у 2015 році – комарів виду Aedes albopictus та Aedes aegypti можна ознайомитись у повідомленні.
Інформаційне повідомлення, розроблене фахівцями ДУ УНДПЧІ за матеріалами інформаційних матеріалів ВООЗ, CDC та сайту ProMED-mail Міжнародного товариства з проблем інфекційних хвороб. У документі наведена історична довідка про вірус, інформація про можливості його розповсюдження, про виявлення інфекції в Америці, дані про відомі імпортовані випадки, відомості щодо вертикальної передачі вірусу, поради щодо профілактики інфікування вірусом Зіка. Значна увага приділена можливостям диференційної та лабораторної діагностики вірусної інфекції Зіка.
Нагадаємо, хвороба, спричинена вірусом Зіка – арбовірусна інфекція, що передається людині через укуси комарів роду Aedes. Природний резервуар на сьогодні невідомий.

З сайту Держсанепідслужби України