Гарячка Ебола: поради для подорожуючих

Інформація для подорожуючих до Африканського континенту. У Демократичній Республіці Конго триває спалах гарячки Ебола.

Із початку спалаху 11 травня 2018 року станом на 2 січня 2019 року було зареєстровано 608 випадків захворювання на гарячку Ебола (560 підтверджених, 48 ймовірних), у тому числі 368 смертей (320 підтверджених та 48 можливих випадків).

Якщо ви вирушаєте до регіону, де раніше було зафіксовано спалахи недуги, обов’язково дотримуйтеся правил гігієни, уникайте контактів з кров’ю та будь-якими людськими виділеннями, а також виділеннями приматів.

Хвороба, спричинена вірусом Ебола, — гостре інфекційне захворювання із вираженим геморагічним синдромом у тяжкій формі, що часто має летальні наслідки.

Зараження відбувається парентеральним і контактно-побутовим шляхами при тісному і тривалому контакті з хворими (напр. при догляді) через потрапляння рідин з організму хворого на ушкоджену шкіру чи слизові оболонки.

Вірус передається людям від диких тварин (мавпи, кажани, антилопи тощо) і поширюється серед людей — від людини до людини.

Поширення гарячки Ебола від людини до людини відбувається через пошкоджені шкірні покриви або слизову оболонку з кров’ю, виділеннями чи іншими рідинами організму інфікованих людей, а також через контакт із поверхнями і матеріалами (наприклад, постільними речами, одягом), що забруднені такими рідинами.

Частіше за інших на ризикують інфікуватися медичні працівники, члени сім’ї та оточення хворого, люди, які безпосередньо контактують із тілами під час поховальних ритуалів.

Країни, у яких було зафіксовано спалахи гарячки Ебола: Гана, Гвінея, Демократична Республіка Конго, Ліберія, Малі, Нігерія, Сенегал, Сьєрра-Леоне.

На базі вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України можна визначити збудників Еболи, геморагічної гарячки Крим-Конго, а також хантавірусної інфекції, гарячки денге, гарячки Чікунгунья, гарячки Західного Нілу, кліщового енцефаліту.

Детально про гарячку Ебола, симптоми та профілактику читайте в розділі Інфекційні захворювання.

Інформація з сайту Центра громадського здоров’я МОЗ України