Гігієнічна оцінка вікон з ПВХ

Полівінілхлорид, з якого виготовляються віконні профілі, отримується хімічним синтезом з нафтопродуктів і кам’яної солі. Зазвичай при виробництві ПВХ-профілів в якості стабілізаторів використовуються солі свинцю, які знаходяться в структурі полівінілхлориду в біологічно пасивному стані, і тому не представляють небезпеки для здоров’я. Однак на стадіях виробництва і переробки ПВХ-профілю свинцеві стабілізатори можуть становити певну небезпеку для навколишнього середовища. Дуже важливою якістю ПВХ з точки зору екології є те, що він може перероблятися не менше п’яти разів, і ця його якість широко реалізується на практиці в усьому світі.

Позитивними якостями рам з ПВХ є їх висока механічна міцність, високі тепло-, гідро- і звукоізоляційні якості, зручність при експлуатації: їх не потрібно фарбувати, пластик забезпечує щільне прилягання скла до рами без додаткових операцій.

Поряд з перерахованими цінними властивостями, полімерна композиція може становити небезпеку для людини внаслідок можливої міграції в навколишнє середовище різних хімічних речовин, що володіють токсичною дією. Виділення шкідливих речовин може бути обумовлено недоброякісною сировиною (високий вміст мономеру), порушенням технологічного процесу виробництва профілів, хімічною деструкцією профілів, в процесі експлуатації під впливом температури, світла та інших фізичних факторів навколишнього середовища.

Щоб запобігти потраплянню неякісної продукції в будинки громадян профілі з ПВХ контролюються лабораторно за органолептичними показниками: запах, а також визначаються рівні міграції з них у повітря хлоридів, фталатів.

Санітарно-гігієнічна лабораторія ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» атестована на право проведення робіт щодо визначення рівнів міграції хімічних речовин з полімерних та полімервмісних матеріалів, що використовуються у будівництві та виробництві меблів, та акредитована Національним агентством України на відповідність вимогам міжнародних стандартів ДСТУ ІSO/ІЕС 17025:2006 (ІSO/ІЕС 17025:2005).

Запрошуємо до співпраці всіх виробників вікон та зацікавлених осіб.

Для консультацій та укладання договорів рекомендуємо звертатись до відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень нашого Центру за адресою: м. Харків, Помірки, тел.315-01-97.