Карта не рекомендованих для купання місць по Україні з 5 по 12 липня

Центр громадського здоров’я публікує інтерактивну карту не рекомендованих для купання  пляжів та рекреаційних зон України та міста Києва. Якість води у межах цих пляжів і рекреаційних зон не відповідає стандарту на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактопозитивні кишкові палички).

У поточному оздоровчому сезоні проводиться моніторинг якості води 185 морських та річкових пляжів (місця рекреаційного та оздоровчого використання) на території південних областей України, що мають вихід на морське узбережжя (Донецька обл., Запорізька обл., Миколаївська обл., Одеська обл., Херсонська обл., м. Чорноморськ, м. Київ). З них 143 морських та 42 річкових (у тому числі і в м. Києві) із 220 зареєстрованих  (178 морських і 42 річкових) пляжів.

За період з 5 по 12 липня 2018 року було проведено 594 досліджень якості води на території південних областей України, що мають вихід на морське узбережжя: з них 30 проб (5,1%) не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (морська вода – 2,6% із 470 досліджень, річкова вода – 14,5% із 124 досліджень).

У межах здійснення моніторингу проводиться моніторинг за якістю води на 609 річкових пляжах та у рекреаційних зонах України.

За період з 5 по 12 липня 2018 року було проведено 1123 досліджень якості річкової води за мікробіологічними показниками: з них не відповідають нормативам на мікробне забруднення по індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) 89 досліджень (7,8%).

За результатами перевищень мікробіологічних показників надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, в т.ч. на веб-сторінках, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із прийняттям відповідних рішень.

Перелік пляжів, які знаходяться під контролем Лабораторної служби МОЗ України (як рекомендованих для купання, так і нерекомендованих), станом на 12.07.2018 із відповідністю якості води водоймищ за мікробіологічними показниками міститься в додатку.

Інформація щодо якості води на пляжах та рекреаційних зонах України та міста Києва оновлюється щотижня на сайті ЦГЗ та сторінці ФБ.

Небезпека утоплення у дітей: https://bit.ly/2HFQZG2

Інформація з сайту Центру громадського здоров’я МОЗ України