Мухи – переносники хвороб

Мухи – найдокучливіші і всюдисущі комахи.       У нашій місцевості переважають головним чином кімнатні мухи (так звані ” велика” і ” мала”), осінні жигалки, сірі м’ясні, сині і зелені. Вони легко проникають в житло. Лапки мух закінчуються кігтиками і липкими подушечками, завдяки яким вони легко пересуваються по стінах і стелі. У слині мух містяться ферменти, які розріджують тверду їжу. Мухи живляться майже всім тим, чим живиться людина, а також органічними залишками, що розкладаються.

Муха здатна переносити на своєму тілі до 6 млн. бактерій, а усередині себе до 28 млн! Мухи переносять на собі частки фекалій і, сідаючи на продукти харчування, залишають на них брудні «сліди» і відкладають свої личинки. За своє життя муха відкладає до 500 яєць, здатність виживання котрих дуже висока. Період розвитку від личинки до мухи займає близько місяця. Одна окрема муха і її потомство можуть впродовж 3-х місяців утворити мільйонну популяцію.

Перелік збудників інфекцій, що переносять мухи дуже різноманітний – передусім кишкові, такі як черевний тиф, дизентерія, холера, паратиф.

Але дотримання елементарних правил гігієни та заходів по  знищенню мух в приміщеннях, в тому числі застосування хімічних препаратів, дозволяють захистити себе від хвороб, що передаються мухами.

Як же захистити себе і своїх близьких від цих комах? Ось ряд простих порад :

1) Розміщувати дрібні сітки на вікнах і дверях.

2) Підтримувати чистоту на кухні і в туалеті, накривати продукти і відро для сміття.

3) Використовувати в приміщеннях липкі стрічки.

Варто пам’ятати: хімічні препарати (інсектициди), придбані в місцях несанкціонованої торгівлі без сертифікатів якості, сумнівного походження не тільки не гарантують позитивний результат, а й несуть потенційну загрозу здоров’ю та життю людини!

З питань щодо проведення заходів по  знищенню комах в приміщеннях пропонуємо звертатись до відділення дезінфектології.  Фахівцями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться боротьба з комахами на професійній основі  лише зареєстрованими  чинним порядком та дозволеними до використання  хімічними засобами.

Профілактичні заходи проводяться на  договірній основі.

Детальніше звертатися за телефоном 315-01-43.