Небезпека стихійної торгівлі

З настанням літнього періоду зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування. На вулицях та площах, у дворах, скверах, підземних переходах метро, на вокзалах, автобусних станціях, пляжах продаються пиріжки, м’ясні та молочні продукти, риба, фрукти, овочі, тощо.

У більшості випадків торгівля здійснюється просто із землі, в антисанітарних умовах, необладнаного належним чином автотранспорту. В таких місцях немає ні проточної води, ні туалету, ні спеціально обладнаних столів та холодильників. «Продавці» не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди, не мають особових медичних книжок, санітарного одягу, не дотримуються правил особистої гігієни.

Продукти харчування, які безконтрольно реалізуються на стихійних ринках з рук, не проходять лабораторний контроль, не упаковані належним чином та не мають документів, які свідчать про їх безпеку та якість. У жодному випадку не дотримуються умови зберігання, транспортування та реалізації продукції.

Продукти харчування, походження яких невідоме, можуть бути забруднені різними мікроорганізмами, вірусами.

Все це становить загрозу придбання недоброякісної продукції і, як наслідок, захворювання на інфекційні хвороби (черевний тиф, паратиф, сальмонельоз, дизентерію) та масові отруєння. Особливо небезпечно купувати на стихійних ринках молочні й м’ясні продукти, адже вони можуть бути від тварин, хворих на лейкоз, бруцельоз, сибірку, лептоспіроз, трихінельоз, туберкульоз, сальмонельоз та інші небезпечні хвороби. Не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які не завжди мають відоме походження (іноді збираються на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миються).

Місця стихійної торгівлі можуть бути також причиною зараження гельмінтами.

У черговий раз звертаємося! Не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, особливо дітей! Споживайте безпечні продукти та будьте здорові!