Незручне сусідство – постільний клоп

Найбільш небажаними сусідами для людини є постільні клопи, які в буквальному значенні слова здатні вигнати людину з її житла. Вони живляться тільки кров’ю, вважають за краще жити поруч з джерелом живлення. Тому і назва – постільні клопи. Їх цілком влаштовують температурні умови, комфортні для людини.

Постільні клопи є настирливими кровопивцями. Нападають, як правило, уночі, позбавляючи людину нормального відпочинку і сну. Слина комах, яка виділяється при укусі, викликає алергічні прояви різного ступеня важкості майже у 80 % людей (свербіж, печіння, почервоніння шкіри, виникнення папул, а також системні реакції). Щоденні напади  комах  суттєво впливають  на фізіологічний та психологічний стан людини, викликають безсоння, нічні жахи, тревогу, паніку, фобії. При багаторазових нападах може розвинутися залізодефіцитна анемія, особливо це стосується дітей. Окрім цього, розчісування місць укусів часто призводить до потрапляння в організм вторинної інфекції.

Люди вважають клопів переносниками різних інфекційних захворювань. Але, вивчення цього питання в лабораторних умовах не підтвердило факт передачі хвороботворних бактерій та вірусів.

Профілактичні (санітарно-гігієнічні) заходи боротьби з постільним клопом включають: своєчасний ремонт (ліквідація тріщин, щілин, нещільностей) та  регулярне прибирання  приміщень; огляд старих меблів та речей, інших можливих місць виплоду комах при переселенні в нові помешкання, оренді квартир, купівлі вторинного житла; ретельний огляд придбаних антикварних речей (меблів, картин, книг, тощо) та одягу «Second Hand»; огляд речей  після повернення з відрядження, місць відпочинку.

Профілактичним оглядам на наявність клопів підлягають дитячі, лікувально-профілактичні, інтернатні заклади, казарми, заклади пенітенціарної служби та ін.

Найбільш ефективним методом боротьби з клопами є застосування  інсектицидів.

Але, при цьому варто пам’ятати: препарати, придбані «з рук», в місцях несанкціонованої торгівлі, сумнівного походження та якості не тільки не гарантують позитивний результат, а й несуть потенційну загрозу здоров’ю та життю людини.

Наші фахівці професійно проводять боротьбу з комахами відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства зареєстрованими у чинному порядку та дозволеними до використання  інсектицидами.

Профілактичні заходи проводяться на  договірній основі.

Детальніше звертайтеся за тел. відділення дезінфектології: 3150143